/ Historia naszej Pracowni Architektonicznej Porczyński-Sieradzki.

Historia spółki

Przez niemal dziesięć lat działalności naszej firmy, poznaliśmy wiele aspektów prowadzenia działalności, zajmując się bardzo wieloma dziedzinami szeroko rozumianego procesu inwestycyjno – budowlanego. Różne etapy, przez które przechodziliśmy spowodowały, iż posiadamy doświadczenie na wielu polach. Zarówno w projektowaniu obiektów od kubaturowych, poprzez mniejsze obiekty usługowe, na wnętrzach domów, mieszkań oraz biur i sklepów kończąc. Ale także zaznajomieni jesteśmy dobrze z wykonawstwem budowlanym, zamówieniami, kontrolą jakości i aspektami rządzącymi dużą budową…

  

UDZIAŁ RODZAJÓW ZLECEŃ W DZIAŁALNOŚCI FIRMY

historia

  

ETAPY ROZWOJU FIRMY
ETAP I
Działalność rozpoczęliśmy w roku 2005 głównie jako firma budowlano – wykonawcza, zajmująca się bardziej usługami w zakresie kierowania robotami i obsługą inwestycji wraz z wykonawstwem obiektów w stanie surowym, a w mniejszym stopniu w projektowaniem. Jednakże kryzys gospodarczy na przełomie roku 2008 i 2009 spowodował spadek koniunktury w budownictwie i konieczność przekształcenia i reorganizacji.

W okresie największej świetności dysponowaliśmy czterema brygadami ciesielsko – betoniarskimi (około 40 osób) i dwiema ekipami zbrojarskimi (około 15 osób), a także czterema magistrami inżynierami wyspecjalizowanymi w kierowaniu robotami monolitycznymi oraz kilkoma innymi specjalistami. Posiadaliśmy także liczne maszyny zbrojarskie, własne szalunki (deskowania systemowe), oraz inny sprzęt budowlany. Wykonując obiekty żelbetowe dla czołowych Polskich i Międzynarodowych firm zawsze kładliśmy nacisk na jakość i terminowość usług czego przykładem są referencje od czołowych korporacji budowlanych.

Etap ten oprócz ogromnego doświadczenia w obsłudze inwestycji, dał ogromną znajomość mechanizmów rządzących dużą budową, ale także liczne kontakty z hurtowniami, sklepami, betoniarniami, zakładami produkcji stali. Stworzył też więzi z licznymi wykonawcami budowlanymi zajmującymi się pracami: od robót ziemnych, poprzez skomplikowane roboty instalacyjne, po roboty wykończeniowe i wnętrzarskie.

ETAP II
W sierpniu 2010 roku zajęliśmy się już głównie architekturą i projektowaniem, także w związku z powstaniem stacjonarnego biura w centrum miasta Łodzi. To co zostało z pierwszego okresu działalności to możliwość wykonania zaprojektowanych obiektów w systemie inwestora zastępczego lub generalnego wykonawstwa jako uzupełnienie i czasem konieczne dopełnienie działalności projektowej. Zaczęliśmy głównie od projektów koncepcyjnych i konkursowych oraz od projektów indywidualnych budynków mieszkalnych, głównie jednorodzinnych. Potem były, oprócz ciągle wykonywanych projektów domów i projektów wnętrz, coraz większe projekty z innych dziedzin.

W tym okresie rozpoczęliśmy też trwającą do dziś współpracę z firmą Atlas, dotyczącą prac z zakresu doradztwa oraz prac polegających na wykonywaniu rysunków 2D i 3D – detali i systemów dociepleń w oparciu o produkty firmy. W roku 2012 wykonaliśmy projekt tradycyjnego domu do aplikacji Internetowej Dom Marzeń z Atlasem.

Od roku 2011 odbywał się dalszy rozwój firmy i rozszerzanie zakresu działalności, czego dowodem jest współpraca z firmą PWN, przy projekcie koncepcyjnym, brandingowym, wykonawczym i aranżacyjnym sieci księgarń. Pod koniec roku 2012 nawiązaliśmy natomiast współpracę z firmą BUDOMAL polegającą na sporządzaniu projektów wnętrz mieszkań i części wspólnych w budynkach jednorodzinnych.

  

WAŻNE DATY
 • ico 1 - początek
  IV 2005 – początek
  Rozpoczęliśmy jako firma budowlano – wykonawcza i zaczęliśmy od małych i średnich budów obiektów mieszkalnych i usługowych.
 • ico 2 - wykon
  2006 - 2008 – wykonawstwo
  Dysponowaliśmy ponad 50 ludźmi (betoniarze, cieśle, zbrojarze, specjaliści, kierownicy) i wykonywaliśmy duże obiekty budowlane.
 • ico 3 - przekszt
  2009 – przekształcenie
  Spadek koniunktury i kryzys spowodował zmianę zakresu działalności na projektowanie, początkowo małych obiektów.
 • ico 4 - rozwój
  2010 – rozwój
  Coraz większa ilość zleceń i pozyskiwanie coraz bardziej znaczących Klientów umożliwiły dalszy rozwój firmy.
 • ico 5 - poszerzl
  2011 – rozbudowa
  Dzięki zatrudnianiu licznych podwykonawców, prócz działalności projektowej zajmujemy się grafiką, designem, wykonawstwem, doradztwem.
 • ico 6 - specjaliz
  2012 – 2013 – specjalizacja
  Stała współpraca z firmą ATLAS, BUDOMAL, BUDUS oraz prace dla firm PWN i INFOSYS czynią nas specjalistami w dziedzinie architektury wnętrz.

Zadzwoń! 530 950 859